„ЗЛАТНИ РЕЗ“ ПРАГ 2019

На 11. Међународном симпозијуму резбарства „Златни рез“ одржаном у Прагу од 04. - 08.11.2019. године учествовали су ученици одељења IV-12, Јана Овесни и Јован Матовић. Овогодишњи Симпозијум окупио је, до сада, највећи број учесникачетири европске земље.

Ученици наше школе са по два из Бугарске, Немачке и Француске и дванаестиз средњих стручних школа Чешке Републике пет дана по шест сати резбарили своје радове и при том размењивали искуства, учили једни од других и дружили се у слободном времену.

Школа домаћин је простор Франтичешке захраде, у самом центру Прага,опремила радним столовима и панелима за излагање готових радова. Током симпозијума свакодневно, према заказаној сатници, реализоване су посете ученика основних школа,

више њих у току дана, којима је било омогућено да се испробају у дуборезу. Свечано отварање изл

ожбебило јеу петак, у 18. часова уз присуство донатора, заинтеросованих посетилаца из света уметности и образовања. Ученици су имали прилику да се лично представе, објасне мотив којим су се руководили при избору и којупоруку желе да пошаљу својим радом. Након презентације сваком учеснику је уручен сертификат о учешћу на симпозијуму. Изложени радови у том простору о

стају као експонати намењени за продају. Након завршене презентације настављено је дружење на заједничкој вечери.

Наставници - пратиоци Тошић Миломирка и Гојић Ђорђо
захваљују се ученицима на уложеном труду и похваљују њихов рад