Чланци

ОБУКА ЗА СЕРТИФИКАЦИЈУ ЛИЦА КОЈА ОБАВЉАЈУ ОДРЕЂЕНЕ ДЕЛАТНОСТИ У ВЕЗИ СА СУПСТАНЦАМА КОЈЕ ОШТЕЋУЈУ ОЗОНСКИ ОМОТАЧ И ОДРЕЂЕНИМ ФЛУОРОВАНИМ ГАСОВИМА СА ЕФЕКТОМ СТАКЛЕНЕ БАШТЕ

СРЕДЊА СТРУЧНА ШКОЛА  је један од четири тренинг центра за одржавање обука. Садржај обуке  прати Националну Уредбу о сертификацији лица која обављају одређене делатностиу вези са супстанцама које оштећују озонски омотач и одређеним флуорованим гасовима са ефектом стаклене баште („ Службени гласник РС“ број 24/2016.).

Oбука je прилагођена сервисерима  расхладних и клима уређаја. Садржи основне информације о елементима и начину функционисања разних RAC система, а акцент је стављен на правилне процедуре сервисирања расхладних и клима уређаја, које подразумевају прикупљање и рециклирање расхладних флуида.  Такође, сервисери ће бити упознати са националним законом,  како би се сервисерима и сервисним радионицама олакшало да свој рад ускладе са важећим прописима који регилишу ову област.

За обуку се можете пријавити користећи један од следећих контаката:

Средња стручна  школа

Косовска бр. 8,  Крагујевац

тел: 034/ 301-495

062/ 295-526

www.politehnickakg.kg.edu.rs

Националну Уредбу о сертификацији лица која обављају одређене делатностиу вези са супстанцама које оштећују озонски омотач и одређеним флуорованим гасовима са ефектом стаклене баште („ Службени гласник РС“ број 24/2016.) можете погледати овде.