Десети симпозијум резбарства „Златни рез“ Праг, 5 – 9. новембар 2018.

У оквиру свечансти поводом прославе дана града Прагаодржавају се и сусрети младих у резбарству на којима се од 2010. године традиционално позивају и ученици наше школе. Ово је било пето учешће на симпозијуму на којем су нашу школу представљали ученици образовног профила Техничар дизајна ентеријера и индустријски производа, Стефан Станковић, ученик 4-12 и Јован Матовић, ученик 3-16 разреда који су у пратњи наставника Миломирке Тошић кренули на пут у недељу, 4. новембра, у раним јутарњим часовима. Као и прошле године, из Крагујевца су пошла и два студента ФИЛУМ-а, бивши ученици Друге техничке школе, Зоран Сретовић и Вељко Вујовић.

На задату тему ВРЕМЕ на овогодишњем Симпозијуму, осим учесника из Крагујевца, резбарили су и преставници Стручне школе за уметничку обраду дрвета из Фленсбурга, Средње школе примењене уметности за музичке инструменте и намештај из Храдец Карлове и домаћина Средње и више стручне школе за уметност и занатство из Прага.

Домаћини су за све учеснике обезбедили хотелски смештај са доручком, дневне карте за градски саобраћај и бонове за ручак у ресторанима у окружењу школе. Радило се по 8 сати дневно од понедељка до петка,пре ручка 4 сата, од 8-12, и  после ручка 4 сата од 13-17. За време трајања симпозијума свакодневно су биле посете ученика основних школа за које је био организован и кратки курс резбарства на коме је свако дете имало прилику да направи прве кораке у овладавању техикама резбарства и ураде своје прво дело, дрвену чинију.

На крају сваког дана преостало време је коришћено да се обиђу знаменитости Прага, посети изложба, специјализована продавница за уметнике и наравно по неки тржни центар. Вечерњи сати су коришћени и за заједничко дружење са осталим учесницима.

У петак по подне је заказана свечана изложба свих радова на којој, због превоза, наши ученици нису присуствовали али су са осталим учествовали у њеном постављању и заједничком фотографисању.

Слике са путовања.

Стручно усавршавање

Документација за менторе и приправнике

ШКОЛСКЕ АНКЕТЕ - Самовредновање

Страница школског тима за самовредновање

садржи анкете за ученике и наставнике у циљу самовредновања постигнућа школе.