Учешће секције за Роботику на фестивалу науке

У МЕШ „Гоша“ је одржан седми по реду Фестивал науке. Група наших ученика и наставника чланова секције за Роботику је учествовала представљањем свог рада на програмирању Лего робота. Нашу делегацију чинили су наставници Небојша Стевановић и Дина Вукајловић као и ученици Лука Зечевић II-1, Лука Мајсторовић I-4 и Жељко Димитријевић I-4.    У великом амфитеатру школе „Гоша“, после пригодног културно-уметничког програма, бројне госте међу којима су били директори, наставници и ученици основних и средњих школа са територије паланачке и суседних општина и градова, поздравио је Владан Старчевић, директор школе.  Част да званично отвори фестивал указана је директору наше школе Синиши Којић.

Основни циљ ове манифестације јесте презентација науке на један опипљив и занимљив начин, и прилика да се деца што више упознају и открију своје склоности ка наукама као што су математика, хемија, биологија, роботика и механика.