Ђак генерације 2016/2017. године

Милица Ранковић

Рођена сам 28. августа 1998. године у Смедеревској Паланци. Основну школу Карађорђе завршила сам у Старом селу у близини Велике Плане.

Учествовала сам у фолклору шест година јер волим нашу традицију, старе народне игре и обичаје. Желела сам да постанем радник безбедности  и зато сам уписала занимање техничар за безбедност саобраћајауПолитехничкој школи.  Учествовала сам у сабраћајној секцији као волонтер обуке на бициклистичкој стази. У првој години сам делегирана испред школе за путовање у Сирен (Француска) као ученик са најбољим знањем француског језика. На том путовању сам упознала многе вршњаке из других држава, њихову културу и обичаје. Након средње школе планирам да упишем Саобраћајни факултет у Београду.