Зелени зид

У оквиру традиционалне манифестације Политехничке школе "октобар у Крагујевцу" одржана је кратка промоција Зеленог зида, који је део пројекта Еко инфо кутак који спроводе КЕЦ (Креативно едукативни центар), ЦЕООР и Политехничка школа (Еколошка секција). Овај пројекат је финансиран од стране Града Крагујевца. У изради Зеленог зида поред Еколошке секција учествовала је и ликовна секција, а значајан допринос су дали ученици и наставници практичне наставе. О Зеленом зиду, говорила је Неда Богојевић-Прековић. Циљ пројекта је да се подигне свест ученика и наставника о значају зелених површина. Зелени зид је демонстрација како може да се оплемени унутрашњи простор и визуелно и функционално. Саставни део зеленог зида биће и информативна табла чији ће се садржај стално мењати у складу са актуелним еколошким темама (значајним датумима у Еколошком календару, као и другим битним темама и едукативним материјалом). За одржавање биљака и садржаја на инфо табли биће одговорни чланови Еколошке секције. Највећу захвалност за техничку реализацију дугујемо Милошу Милојковићу (ЦЕООР) и Николи Шебеку, помоћнику директора за практичну наставу.