III регионално такмичење у програмирању робота

У петак 1. 04. 2016. године одржано је треће регионално такмичење у програмирању робота. Ово такмичење је одржано у четири центра у Нишу, Новом Саду, Београду и Крагујевцу.

Укупан број екипа које су се ове године такмичиле у Политехничкој школи у Крагујевцу, која је представљала један од центара у Србији - ЗАПАД  је 6 екипа. Прве три екипе из сва четири центра су се квалификовале на Републичко такмичење које ће се одржати у Зајечару средином маја ове године.

Уобичајено,  екипе су на такмичењу решавале три типа задатака, и то: Исцртавање облика, пролазак кроз лавиринт и сакупљање предмета (задаци у прилогу). Као и обично најзанимљивији део такмичења је тестирање задатака на полигону за роботе.

албум слика са такмичења

Квалификоване екипе, које ће се такмичити на републичком такмичењу су:
(целокупан извештај о пласману погледај на линку)

Infinity Loop

Политехничка школа