Посета удружењу „Романипен“

Приликом заједничког боравка две партнерске групе Вршњачких едукатора у Крагујевцу, 17.12. је реализована заједничка посета образовно-културној заједници „Романипен“, издвојеној као изузетан пример добре праксе младих Рома. Посети су се придружили и ученици ОШ Милоје Симовић и ОШ Сретен Младеновић.

У разговору са педагошким асистентима овог удружења, посебно је представљен пројекат „Библиотека играчака“ – њиме је обезбеђено око 250 најсавременијих образовних играчака које подстичу развој логике, моторичке играчке, као и играчке друштвеног карактера. Осим тога, редовно се посећују и удаљена ромска насеља у која се комбијем одвозе ове играчке деци из приградских насеља.

Координатор пројекта: Јована Јанић