Комуникација и бонтон према особама са хендикепом

На основу сарадње започете у оквиру пројекта о солидарности, представници Удружења студената са хендикепом су у Политехничкој школи гостовали 4.12, и том приликом за Ученички парламент и заинтересоване ученике одржали предавање о Комуникацији и бонтону према особама са хендикепом.

Представници Удружења говорили су о адекватном приступу, што се првенствено односи на стрпљење и уважавање, а искључује „насилно“ пружање помоћи особи са хендикепом у тренутку када помоћ уопште није потребна.

Посебно је истакнут начин ословљавања људи са хендикепом и, с тим у вези, језик и терминологија, као моћна средства (анти)дискриминације.

Координатор Ученичког парламента: Јована Јанић