Предавање о превенцији ХИВ и ППИ

У петак , 6.новембра 2015.године, Омладина JAZAS-a Крагујевац, започела је са реализацијом пројекта „HIV кроз објектив“  - пилот пројекат волонтера Омладине JAZAS-a Крагујевац,  финансиран од  Министарства омладине и спорта, преко Ресурс центра за Подунавски, Шумадијски и  Поморавски округ, НВО Сунце.

Једна од пројектних активности је и едукацијаученика Политехничке школе о начинима HIV превенције, као и значају тестирања на HIV.

Предавању је присуствовало око 60 ученика Политехничке школе. Приликом вршњачке едукације коришћена је метода неформалне едукације уз помоћ Power Point презентације.

Млади су информисани о начинима преноса и заштите HIV инфекције. Едуковани су о правилној употреби и одлагању искоришћених презерватива.

Пројекат има за циљ подизање свести младих о самој HIV инфекцији, као и мотивацији младих да сами траже чињенице о HIV-у  и сиди. Младима су подељени презервативи и едукативне брошуре.

Предавање су одржали вршњачки едукатори Омладине JAZAS-a Крагујевац : Јелена Милановић и Невена Пауновић.

Ментор ђачког парламента:  Јована Јанић