Креативне радионице у Малом Иђошу

У оквиру пројекта „Једнаке шансе у средњошколском образовању“ планиране су креативне радионице, чији је циљ било оснаживање тима младих за активно укључивање у све сегменте друштва. Први део радионица одржан је од 10. до 12. маја у Малом Иђошу.

Програм рада на овим радионицама је био веома добро осмишљен од стране мултимедијалног уметника Зорана Таировић, који је веома вешто водио све учеснике кроз дијалог, наводећи их на размишљање и доношење одређених ставова. Млади су то добро прихватили (прича о Карлу Луису, о меморији, идентитету, субкултури, медијима).

Кроз дијалог, полако је настајао текст песме која је била крајњи циљ радионица. На тексту су млади радили самостално говорећи по једну лепу и једну лошу вест, ситуацију, паролу или догађај. На крају првог дана урађена је радна верзија текста.

Другог дана боравка, медијатор је након уводне радионице оставио довољно времена за дораду текста и рад у групама. У послеподневним сатима, након припрема које су биле неопходне за снимање договорено је ко ће бити извођачи, да ће део песме бити снимљен на ромском, а део на енглеском језику, и да ће рефрен изводити сви заједно. Млади су спровели процес компоновања музичке матрице и учествовали у процесу снимања. Трећи дан је био резервисан за евалуацију и договор о даљем раду. Као крајњи продукт првог сусрета добили смо сонг „Револуција ума– промени свет“ („Mind Revolution – change the World“). Првом сусрету младих из Модел школа, присуствовало је и активно учествовало укупно 15 ученика, три наставника.

На овим радионицама из наше школе учествовали су: Шебек Огњен, Данијел Миљајевић, Стевић Марко, Адамовић Богдан и Савић Никола и наставник Саша Васиљевић. Њихов рад током овог сусрета је за сваку похвалу. Све радионице су снимане за потребе израде филма.

Следећи сусрет Тимова млдих је планиран за 7.,8. и 9.јун 2013. година.