Недеља спорта

У Политехничкој школи се, у периоду од 21. до 24. маја у организацији ученичког парламента, одржавала манифестација јединственог типа у нашем граду и шире - Недеља спорта. У низу неколико гостовања, нашим средњошколцима су се представили чланови floorball клуба “Шумадија”, крагујевачког клуба америчког фудбала “Дивљи вепрови”, одбојкашког клуба “Раднички” и ватерполо клуба “Раднички”. Ово је била прилика да се заинтересовани тинејџериинформишу о историји развоја ових спортова у свету, о оснивању и почецима рада српских и крагујевачких клубова, о њиховим истакнутим екипним и индивидуалним постигнућима, о будућим стратегијама...

У закључку, у обраћању присутнима, ови млади и перспективни спортисти су говорили о значају и предностима бављења спортом, о фер плеју и ненасилној акцији међу младима у школи и ван ње, и позвали све суграђане да својим присуством и спортским понашањем подрже крагујевачки спорт у предстојећој сезони 2013/2014.

проф. Јована Јанић

Самовредновање рада школе