Видео конференција Аces

Једна од активности предвиђена акционим планом школског међународног пројекта „Медији и реалност“ је видеоконференција учесника из све три партнерске школе. Тако су ученици и професори из Политехничке школе (Крагујевац), затим из АСУЦ “Боро Петрушевски” (Скопје) и Srednje poklicne in strokovne šole Бежиград (Љубљана) имали прилику да се први пут виде и чују уживо, представе и упознају, с обзиром на то да је до сада једини вид повезивања био заједничка Фејсбук група.

Разговарано је о њима најзанимљивијим пројектним активностима, о оним које су до сада реализоване, а посебно о предстојећој посети Крагујевцу. У складу са темом, наш пројекат за задатак има преиспитивање односа медија и реалности – савезници или противници – па је ова активност, реализована путем интернета, требало да ученицима покаже како се средства медија могу користити и у сврхе интер и мулти-културализма, сарадње, дружења и забаве.

проф. Јована Јанић