Еколошка радионица

У оквиру манифестације Октобар у Крагујевцу у италијанском кутку Политехничке школе организована је радионица поводом пројекта "Батерија узвраћа ударац". У пројекту учествују удружења грађана "Пријатељи планете" и "Кец" а такође и Центар за еколошко образовање и одрживи развој.

Чланови центра представили су проблем електронског отпада својим вршњацима из Македоније, Босне, Словеније и земљацима из Суботице и Ужица. Било је речи о врстама батерија, њиховом саставу, како утичу на животну околину, и како се рециклирају у Европи и код нас. Након презентације, ученици су разменили своја искуства о томе како се у њиховим градовима и земљама батерије рециклирају. Креирањем плаката и смишљањем еколошких порука сви ученици су дали свој допринос у радионици.

Плакат са најбољом илустрацијом и поруком је награђен аплаузом.

Самовредновање рада школе