У оквиру Фестивала Еколошког Образовања одржана је радионица на енглеском језику за ученике средњих школа. Учествовали су ђаци из II крагујевачке гимназије, гимназије из Крушевца и крагујевачки ТУШ и Политехничка школа а радионицу је водила професорка енглеског Марина Ђорђевић из УГ ''Кец''.
Радионица је имала за циљ да обогати речник ученика и упозна их са терминологијом на енглеском језику која је везана за одрживи развој, рециклажу и глобално загревање. Као увод послужила је песма Michaela Jacksona ''Earth song" , затим су ученици имали прилике да се кроз презентације упознају са терминима, а на крају и да кроз вежбу повезивања која ће им помоћи у дефинисању истих, и сами учествују у радионици.
Једна од пројектних активности која подразумева ауторски креативно-стваралачки рад чланова ученичког тима је реализована почетком II полугодишта и односи се на критичка запажања ученика о свакодневно пласираним и емитованим медијским садржајима.
Ученици Ивана Јанковић, I-10, Тијана Јанковић, II-10 и Миодраг Прокић, II-10 су имали најзапаженију идеју и добили су прилику да је реализују у домену сопствених драмских и глумачких компетенција.
Просудите сами! http://www.youtube.com/v/yxzPGWfJc8Q?version=3&hl=sr_RS
професор Јована Јанић
Поред покретања заједничког сајта партнерских школа на пројекту „Медији и реалност“ (http://smsmediareality.site40.net/), ево још једног начина да пропратите реализацију активности планираних у прве две фазе пројектног циклуса.
За још детаља о искуствима, разменама и дружењу директних и индиректних чланова тимова, посетите нас и прикључите се на нашој Фејсбук страници (Media and reality – allies or opponents).
У оквиру ЧЕТВРТОГ ФЕСТИВАЛА ЕКОЛОШКОГ ОБРАЗОВАЊА, у суорганизацији Центра за стручно усавршавање запослених у образовању Крагујевац и Центра за еколошко образовање и одрживи развој-Политехничке школе (ЦЕООР), у Политехничкол школи у Крагујевцу, одржан је семинар ’’Интердисциплинарна настава - шта биологија и хемија имају заједничко’’, чији су реализатори Јелена Анђелковић, Вања Маниташевић и Владимир Вучковић.
Овом програму стручног усавршавања присуствовало је преко 30 професора биологије и хемије, основних и средњих школа. Овај семинар се налази у ЗУОВ Каталогу програма стручног усавршавања под бројем 652.
Семинар покрива компетенцију К1 и приоритетне области 5 и 6. Циљеви овог програма стручног усавршавања су побољшање квалитета наставе природних наука у основним и средњим школама, поспешивање размена идеја, информација и материјала у наставном процесу и мултидисциплинарни приступ настави.
У организацији ЦСУ КГ, у оквиру ''Јануарских дана просветних радника'', од 09-11.01.2013.године у Политехничкој школи, одржан је семинар Роботика вирт-лаб (Robotic virt-lab), аутора Аце Ђокића, професора наше школе.
Овај семинар је намењен наставницима предметне наставе основних школа и наставницима стручних предмета средњих школа.
Програм покрива приоритетне области 6 (јачање професионалних капацитета запослених нарочито у области иновационих метода) и 8 (информационо - комуникационе технологије) и компетенцију К1 за наставну област, предмет и методику наставе.
Циљ семинара је подизање нивоа професионалнх компетенција наставника у коришћењу савремених технологија из области роботике. Семинар траје 3 дана (24 бода, а било је присутно је наставника основних и средњих школа.