У Политехничкој школи, је у периоду од 1. до 3. 10. 2013. године, реализован тренинг за ученике, са циљем да се кроз едукативне радионице утиче на позитивне промене ставова и понашања средњошколаца, тако да подржавају родно равноправне друштвене норме, здраве стилове живота и обесхрабрује насилно понашање у било ком облику.
Подстицањем активизма и волонтеризма кроз активности "Буди мушко" клуба, ученици су имали и едукацију о планирању и реализовању јавних акција, које ће се остваривати до краја школске 2013/14. године.
Опширније: Пројекат Центра Е8 ,,Буди мушко – мењај правила“У сусрет спречавању вршњачког насиља и адекватном одговоруна могући акт насилничког деловања, на иницијативу професора Владимира Ерца и Снежане Савић, у четвртак 3.10.2013. године, одржана је радионица под називом „Договори се“.
![]() |
![]() |
Циљ реализације ове радионице јесте испитивање нивоа сазнања ученика четвртог разреда о могућим реакцијама на насилну акцију и њихово освешћивање о адекватном ненасилном одговору.
Након спроведене анкете и дискусије на тему „Реакција на насиље“, током радионичарског рада, ученици су показали висок ниво и нтересовања и свесности у неопходности ненасилног решавања конфликата и потребе решавања проблема ненасилном комуникацијом.
Снежана Савић, координатор Тима младих
Конференција „ОДС 2103“ је одржана 29. септембра на Универзитету Метрополитан у Београду и намењена је искључиво представницима школа-учесница у пилот-фази пројекта ради детаљнијег упознавања са циљем и током пројекта, задацима током пилот-фазе.
На конференцији сви присутни су упознати са појмовима „образовна путања“ (educational pathway) и „педагошки сценарио“ као и практичном применом иновативних модела понуђених на порталу.На конференцији је формирана заједница српских школа укључених у пројекат. Детаљније ....
Конференција „ОДС 2103“ је одржана 29. септембра на Универзитету Метрополитан у Београду и намењена је искључиво представницима школа-учесница у пилот-фази пројекта ради детаљнијег упознавања са циљем и током пројекта, задацима током пилот-фазе.
На конференцији сви присутни су упознати са појмовима „образовна путања“ (educational pathway) и „педагошки сценарио“ као и практичном применом иновативних модела понуђених на порталу.На конференцији је формирана заједница српских школа укључених у пројекат.
У раду конференције учествоваће професор Софоклис Сотириоу, један од аутора пројекта, као и учесници међународне конференције е-Learning 2013 која се одржала 26. и 27. септембра на универзитету Метрполитен који су током радионица учесницима конференције ОДС 2013 пренети искуства у оваквом виду учења. Више о овоме можете прочитати на страници сајта ОДС портала. На страницама портала може се видети и списак свих школа Републике Србије које учествују у овом пројекту.
На овој конференцији нашу школу су представљале професорке Јасмина Ђурић и Катарина Вељковић (координатор пројекта за Политехничке школе). Тим који ће у Политехничкој школи реализовати планиране активности на пројекту осим горе наведених професорки чине и професори: Снежана Савић, Оливера Првић Ерац, Владимир Ерац и Јасмина Стевановић.
Катарина Вељковић, координатор
У Палати Србије, државна секретарка Татјана Матић, уручила је председнику Заједнице машинских школа, Синиши Којићу уговор о одобреним средствима за реализацију пројекта Такмичење ученика у програмирању робота. Више о овоме можете прочитати на страницама сајта.
На потписивању уговора била је и професорка Катарина Вељковић као један од аутора и реализатора пројекта.
Тим Политехничке школе који ће реализовати део активности на пројекту је: Катарина Вељковић, Снежана Савић, Петар Стефановић и Синиша Којић.