МОСТ МАТЕМАТИКЕ - Школско такмичење из математике

У Политехничкој школи је 21.1.2109.године оджано школско такмичење из математике. Одвијало се у више кругова, и  то

1.Математичке питалице

2.Геометријски изазов

3.Пројекат(овогодишња тема је САТ)

4.Математички букет-асоцијације

Пријављено је 6.тимова ,од којих је 4.тима учествовало у финалном делу такмичења.

Детаљније ...МОСТ МАТЕМАТИКЕ - Школско такмичење из математике

Подручје рада шумарство и обрада дрвета, Пројектна настава - “Дрво”

Дана 26.12.2018. године у холу галерије Средње стручне школе у Крагујевцу је одржано представљање производа који је израђен у оквиру пројектне наставе. Ученици смерова техничар за обликовање намештаја и ентеријера и столар као и њихови ментори Нела Стефановић и Бојан Јевремовић су озбиљно схватили циљ и важност пројектне наставе а као резултат свега  је настао производ безвременског одрживог дизајна.

Детаљније ...Подручје рада шумарство и обрада дрвета, Пројектна настава - “Дрво”
Write comment (0 Comments)

Изложба фотографија - Источна Србија и Словенија у нашим објективима

У суботу, 15. децембра, отворена је изложба фотографија Источна Србија и Словенија у нашим објективима у школској галерији ВИШе од галерије. Изложбу је организовало друштво српско-словеначког пријатељства Јернеј Копитар из Крагујевца и СКЦ Иван Цанкар из Зајечара. Изложба ће бити отворена до 18. јануара 2019. године.

Треће место у Приједору

На међународном такмичењу у програмирању LEGO робота одржаном у Приједору (БИХ),  у конкуренцији средњих школа, су поред четири екипе из БИХ учествовале и четири екипе из Србије, једна из Словеније, као и једна екипа из Хрватске. Наша школа је као своје представнике послала трочлану екипу ученика. Екипу су чинили: Лука Нонковић (IV-5), Жељко Димитријевић (II-4) и Стефан Марковић (II-4). Пратиоци су били наставници Дина Вукајловић (наст. групе  ектро. предмета) и Небојша Стевановић (наст. информатике).

Детаљније ...Треће место у Приједору

У петак, 23.новембра, отворена је изложба ученичких радова у школској галерији ВИШе од галерије. На изложби су се својим радовима представили наши талентовани ученици и њихови наставници. То је била прилика да се наше колеге и ученици упознају са овим изузетним подручјем рада које ће оплеменити нашу традицијом богату школу.

Изложба ће бити отворена до петка, 14.децембра 2018.године.

Детаљније ...Изложба радова ученика Средње стручне школе из подручја рада културе, уметности и јавног информисања

Page 1 of 70

ОГЛАСНА ТАБЛА

Обука возача Б категорије