АЦЕС у Словачкој

Поводом учешћа на међународном пројекту Медији и реалност – савезници или противници, представници наше школе проф. Јована Јанић и ученик Никола Богдановић су у оквиру завршног састанка Академије централно-европских школа боравили у Сењецу (Словачка) од 8. до 13. априла. Пракса је да се на крају пројектног циклуса сваке године сви учесници из преко 100 европских школа окупе на једном месту, са резултатима својих пројектних активности и идеја, имплементираних у протеклих 6 месеци. Тако је и наш тим, укључујући наставнике и ученике партнерских школа из Скопља и Љубљане, на овом међународном скупу изнео својузваничну презентацију заједничког пројекта о медијској писмености.Осим тога, преко 300 чланова присутних на Академији тих дана је учествовалоу бројним предавањима и креативним радионицама на тему мулти-  и интеркултурализма, активизма и партиципације младих и, наравно, медијске писмености. Ово је била прилика за стицање и развој различитих пријатељстава и партнерстава, која ће у виду иновација продуктивно бити примењена у даљем ангажовању и раду чланова наше школске заједнице.

Проф. Јована Јанић

Самовредновање рада школе