Анкетирање

У оквиру друге фазе пројектних активности, почетком новембра је ученички пројектни тим Политехничке школе спровео истраживање о врстама медија.

Истраживачка техника је анкетирање а инструмент истраживања – упитник. Узорак чини 20 ученика наше школе, различитог узраста, њихови родитељи као и наставно особље Политехничке школе. Истраживање за циљ има дефинисање односа испитаника према различитим врстама медија: савремени (дигитални) медији наспрам традиционалних медија.

С обзиром на претпоставку да већина људи у данашње време користи савремене медије, најчешће интернет, ради информисања и забаве, анкета треба да провери ову тврдњу и евентуално искаже став испитаника према традиционалним медијима, као што су радио и књиге.

Истраживање има за задатак извођење закључка о медијима који се најчешће користе међу разноврсном популацијом испитаника али и навођење позитивних аспеката како модерних тако и традиционалних мас-медија.

Резултати истраживања ће у наредном периоду бити статистички обрађени, а затим упоређени са резултатима анкетирања у партнерским школама из Македоније и Словеније. Заједнички закључци овог истраживања ће бити објављени до краја месеца.

Проф. Јована Јанић