Up

Правилници

Закон о средњем образовању и васпитању

Закон је објављен у "Службеном гласнику РС", бр. 55/2013 и 101/2017 (чл. 55. није у пречишћеном тексту).

I. УВОДНЕ ОДРЕДБЕ

Предмет Закона

Члан 1.

Овим законом уређује се средње образовање и васпитање, као део јединственог система образовања и васпитања, и то: обављање делатности средњег образовања и васпитања, употреба језика, програми и испити, права, обавезе и одговорности ученика, евиденција и јавне исправе, штрајк запослених, као и друга питања од значаја за средње образовање и васпитање.

Термини изражени у овом закону у граматичком мушком роду подразумевају природни мушки и женски род лица на које се односе.

Закон о средњем образовању и васпитању

Закон о основама система образовања и васпитања

Закон је објављен у "Службеном гласнику РС", бр. 88/2017 од 29.9.2017. године, а ступио је на снагу 7.10.2017.

Закон о основама система образовања и васпитања

Овим правилником уређује се поступак унутрашњег узбуњивања код послодавца – Политехничке школе,у складу са одредбама Закона и Правилника.

Правилник о поступку унутрашњег узбуњивања код послодавца

У нашој школи на седници наставничког већа одржаној 3 октобра 2016. године обављена је презентација правилника о стручном усавршавању наставника. Детаље правилника можете видети у приложеној презентацији коју је том приликом предавач презентовао.

Презентација правилника о стручном усавршавању наставника

На основу Правилника о сталном стручном усавршавању и стицању звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Службени гласник РС“, број 85/2013)Школски одбор је на седници од 29.11.2012. год. донео: ИЗМЕНЕ ПРАВИЛНИКА О МЕТОДОЛОГИЈИИ СМЕРНИЦАМА ЗАСТАЛНО СТРУЧНО УСАВРШАВАЊА У ПОЛИТЕХНИЧКОЈ ШКОЛИ

ИЗМЕНЕ ПРАВИЛНИКА О МЕТОДОЛОГИЈИ И СМЕРНИЦАМА ЗА СТАЛНО СТРУЧНО УСАВРШАВАЊА У ПОЛИТЕХНИЧКОЈ ШКОЛИ
Документа за менторе и приправнике