Учешче Политехничке школе на конференцији "IKT START(UP) и мостови сарадње између Шведске и Србије"

Као чланица ИКТ кластера Централне Србије наша школа је учествовала на конференцији одржаној 7.12.2016. у Крагујевцу. Конференцији су присуствовали професори и ученици чланови секције за роботику и том приликом су представили свој рад у програмирању Лего робота. Тим за промоцију школе је на штанду  наше школе делио школски пропагандни материјал. Ученици - млади програмери,  имали су одличну прилику да из прве руке, од присутних ИКТ компанија сазнају о великим потребама тих компанија за образоване ИКТ стручњаке, о начинима покретања START (UP) пословања у Србији и да се упознају са најбољим примерима из праксе које су директно изнели представници успешних фирми.

ОГЛАСНА ТАБЛА

Редовни ученици