Такмичења

Резултати са одржаног школског такмичења

У нашој школи у петак 11. марта 2017.године одржано је школско такмичење за ученике саобраћајне и машинске струке.Ученици су се такмичили у следећим категоријама: програмирање робота, техничко цртање- 2D моделирање (AutoCAD), статика, моделирање машинских елемената и склопова-3D, компјутерског управљања, аутомеханичар, бравар, стругар, глодач, возачи Б, возачи Ц, техничар друмског саобраћаја.

Све резултате можете погледати у приложеном документу. линк

Такмичење основаца у безбедности саобраћаја

Секција за безбедност саобраћаја Политехничке школе и удружење Интерактив у недељу 13. новембра од 12 часова у Великом парку (на полигону за пешаке и бициклисте) организују такмичење деце из основних школа у безбедности у саобраћају.
Такмичење се састоји од теоријског и практичног дела.
За три најбоље екипе припремили смо награде, док ће сви учесници добити утешне награде. Циљ програма је допринети већој безбедности деце у саобраћају кроз едукацију и информаицање.

Извођење радионице у пракси:

Резултати са XXIII Републичког такмичење ученика машинских школа

У организацији Министарства просвете и науке и Заједнице машинских школа Србије, у петак и суботу 20. и 21. маја 2016. године одржано је XXIII Републичко такмичење машинских школа Србије за четворогодишње образовне профиле на коме је учествовало 83 ученика из 32 школе и то 27 ученика из предмета техничко цртање у AutoCAD-у, 30 ученика из моделирања машинских елемената и кострукција и 26 ученика из статике.Такмичење је одржано у сарадњи са Факултетом инжењерских наука из Крагујевца и у просторијама Факултета.
Ранг листе за све три категорије:

Детаљније . . .Резултати са XXIII Републичког такмичење ученика машинских школа

Такмичење из прве помоћи

Ученицима  другог разреда који су успешно прошли практичну обуку у пружању прве помоћи су од стране Црвеног крста Крагујевца додељене дипломе.

Најуспешнији и најзаинтересованији од њих су у суботу 28.05. 2016. год учествовали на градском такмичењу из прве помоћи за категорију омладине Црвеног крста.

Учествовале су прва и друга екипа омладинске теренске јединице „Др Елизабет Рос“ и екипа наше школе.

Екипу Политехничке школе су представљали ученици:  Страхиња Радевић, Миодраг Рајковић, Анђела Величковић, Нина Цупара, Ђекић Ана и Бојана Поповић.За постигнуто треће место наша школа је добила пехар и захвалницу. На додели награда посебно је истакнута захвалност нашој школи на труду и истрајности у учешћу на такмичењу.

Секција прве помоћи, професор Весна Радаковић

Успех атлетичара

На слици: проф. Ђорђе Антић, Василије Бишевац, Стефан Уламовић и професор Стефан Арнаут

На међу окружном такмичењу у атлетици ученици наше школе освојили су прво и треће место. Василије Бишевац освојио је прво место у дисциплини трчање на 1000 метара и изборио пласман на школске олимпијске игре ученика Србије, док је Стефан Уламовић освојио треће место у трци на 400 м.

Честитамо!

На слици: Василије Бишевац и  Стефан Уламовић