Семинари

Семинар Искорак ка нанотехнологији – 3Д штампа у пракси

Каталошки број: 897 Компетенције К2, Приоритети П1

Реализатори

Владимир Божичковић, дипл. вазд. инжењер наставник машинске групе предмета,Машинска школа,Панчево;

Светислав Секулић, дипл. вазд. инжењер, наставник машинске групе предмета, Машинска школа, Панчево

Увод у нанотехнологију, утицај и последице нанотехнологије на развој човечанства; Упозванање са основним принципима 3Д штампача и поређење са постојећим технологијама; Иновативност у настави и могуће примене у настави основних и средњих школа; Израда виртуелног 3Д модела; Припрема виртуелног модела за штампу; Израда модела на 3Д штампачу

Број учесника:32

Време одржавања: 12. и 13. 2. 2016. год.

Нанотехнологија, назирање могућности, изнедрили су креативност наставника, добро расположење.

Семинари одржани у школи

Током јануара и фебруара 2016. године у Политехничкој школи су одржани следећи семинари:

Семинар "Мотивација и психолошки принципи учења".

Датум одржавања семинара : 16 и 17 јануар 2016 год.
Реализатори: Удружење "Група МОСТ" Београд

Душанка Ћировић, Милена Васић
Каталошки број 403, компентенција К2,Приоритет ( 2), 16 бодова.
Број полазника 30.
Место одржавања: Политехничка школа- Италијански кутак бр 42.

Семинар "Ни црно и ни бело"

Каталошки број 46 компетенција К3 Приоритет 7

Реализатори: Сања Печенковић

Број полазника 30 број бодова 24 / 8×3

Семинар је одржан 8.,9., и 10. фебруара

Место одржавања: Политехничка школа- Италијански кутак бр 42.

Семинар Искорак ка нанотехнологији – 3Д штампа у пракси

Каталошки број: 897 Компетенције К2, Приоритети П1

Реализатори

Број учесника:32

Време одржавања: 12.и 13. 2. 2016. год.

Семинар "Анализа постојећег стања безбедности саобраћаја"

У оквиру пројекта:  „Анализа постојећег стања безбедности саобраћаја и управљање безбедношћу саобраћаја на локалном нивоу“, у Крагујевцу је реализован дводневни семинар 23. и 24.11.2015.

Детаљније . . .Семинар "Анализа постојећег стања безбедности саобраћаја"

Семинар "Индивидуализација у настави"

12.2.2016. год. одржан је округли сто на тему "ИНДИВИДУАЛИЗАЦИЈА у настави "
Округли сто је отворила (пригодном презентацијом о овој теми) и водила Јелена Нешић, психолог школе.
Индивидуализација наставе, као један од дидактичких принципа, дефинисана је у Педагошкој енциклопедији: "Компатибилна и комплементарна са диференцијацијом, индивидуализација наставе је дидактички принцип који обавезује школу и наставника да наставне циљеве, садржаје, методе, односе и помоћ у настави прилагођавају ученику, да откривају, уважавају и развијају научно признате разлике међу ученицима и да настоје да групно поучавање и учење што више индивидуализују и персонализују, да ученику омогуће релативно самостално и самоиницијативно учење, усклађено са друштвеним и општим задацима наставе, да подстичу сопствено стваралачко мишљење ученика и признају оригиналност његове личности, да потпомажу његове хобије, жеље и потребе иако оне немају општи значај".

Акредитовани семинари наше школе

У професионални развој наставника и стручних сарадника спада и стално стручно усавршавање, развијање компетенција ради бољег обављања посла и унапређивања нивоа постигнућа ученика.

Потребе и приоритете школа планира на основу резултата самовредновања квалитета рада установе, личних приоритета наставника или стручних сарадника, као и на основу извештаја о остварености стандарда постигнућа, задовољства родитеља и ученика.

Наша школа је акредитовала за следећи циклус стручног усавршавања, који обухвата школску 2014/15. и 2015/16. годину, пет семинара:

Остале акредитоване семинаре можете пронаћи у онлине каталогу стручног усавршавања за школску 2014/15. и 2015/16. годину на линку испод.

Онлине Каталог стручног усавршавања за школску 2014/15. и 2015/16.

ОГЛАСНА ТАБЛА

Редовни ученици