Ђак генерације 2014/2015. године

Богдан Адамовић

Основну школу Вук Караџић завршио је у Крушару. После осмогодишњег успешног школовања  одлучио је да образовање настави у Политехничкој школи у Крагујевцу. Већ у првој години се укључио у рад на пројекту Једнаке шансе и са ученицима из других школа из Србије, Албаније, Македоније иУкрајине  учествовао у раду радионица у Швајцарској. Такмичио се у програмирању лего робота, био активан у раду одељењске заједнице. Сада, на крају средње школе, изабран је за најбољег ученика своје генерације, а даље школовање планира да настави на Електронском факултету у Нишу.